A czy ty wiesz, że nosisz podróbkę? Cz. II - 8 NAJPOPULARNIEJSZYCH MODELI TOREBEK

Zeszłoroczny  post o najczęściej podrabianych torebkach jest jednym z najbardziej popularnych wpisów w historii bloga. Było też o butach, ...

Zeszłoroczny post o najczęściej podrabianych torebkach jest jednym z najbardziej popularnych wpisów w historii bloga. Było też o butach, które doczekały się morza kopii, dzisiaj kolej na drugą część - na kilku przykładach temat się nie kończy. Przed wami kolejne 8 modeli toreb, które zawładnęły sercami fashionistek na całym świecie w ostatnich latach.Balenciaga City

Zaprezentowana w 2003 roku, do dziś stanowi najbardziej popularny i rozpoznawalny model francuskiej marki. Dzięki funkcjonalności i rockowemu, lecz wciąż uniwersalnemu charakterowi, nadzwyczaj często gości na przegubach przyłapanych przez paparazzi gwiazd w codziennych strojach. Okrągłe, płaskie ćwieki i ozdobne klamry na rogach torebki sprawiają, że nie można pomylić jej z żadną konkurentką. Cena: ok. 6000 zł  za rozmiar medium.Chanel Boy

Kiedy już wydawało się, że żadna torebka nie zagrozi królowej szyku Classic Flap Bag, kultowy dom mody zaskoczył nas jej nowoczesną wersją. Nie jest tajemnicą, że Coco Chanel fascynowała się modą męską - w końcu to jej kobiety zawdzięczają uwolnienie od spódnicy, ale nie wszyscy wiemy, że inspirowała się bielizną swego faceta nawet przy projektowaniu sukienek. Zaprezentowany w 2011 roku model torebki stanowi hołd złożony przez Karla Lagerfelda wieloletniemu ukochanemu Chanel, Brytyjczykowi Arthurowi Capelowi o pseudonimie Boy. Kreator poszedł z duchem czasu i odpowiedział na styl współczesnych kobiet, dla których szyk niekoniecznie równa się z wytwornością, a częściej miejskimi stylizacjami, w których Boy odnajduje się doskonale.
Cena: ok. 14 000 zł za wersję klasyczną w rozmiarze medium.
Rebeca Minkoff MAC

Najbardziej przystępny cenowo model obecny w tym zestawieniu to dostępna w wielu wersjach kolorystycznych torebka typu messenger z charakterystycznym zapięciem w postaci karabińczyka. Codzienna, praktyczna, uniwersalna, ale z pazurem. Cena: ok. 700 zł.
Givenchy Antigona

Zaprezentowana przez Givenchy na sezon zimowy 2010 roku miejska torba natychmiast pokochana została przez ceniące sobie klasykę, ale i komfort, kobiety. Popularność Antigony nie słabnie, sięgają po nią gwiazdy i znane IT girls. Gdybym tylko dysponowała odpowiednią ilością gotówki, właśnie tę torbę sprezentowałabym sobie do noszenia na co dzień! Cena: ok. 6200 zł za rozmiar medium.

Valentino Rockstud

Ćwieki w najdoskonalszym wydaniu. Rockowy detal zdobi wiele modeli i wersji kolorystycznych torebek Valentino, nazwanych rodziną Rockstud. Idealna, by nadać charakteru czy zwykłej i codziennej, czy nieco zbyt kobiecej i mdłej stylizacji. Cena za kopertówkę: ok. 4600 zł.Prada 

Prada. Ponoć sam diabeł się tu ubiera. Wiele z nas marzy, by ujrzeć pięć złotych liter lśniących na swym przegubie. Wiele z nas zadowala się modelami inspirowanymi klasykiem włoskiego domu mody. Trudno nazwać podrabianiem naśladownictwo tak banalnego i wszechobecnego kształtu, prawda? Od czegoś jednak musiało się zacząć. Od Miucci Prady. Cena: ok. 6300 zł.

Alexander McQueen

Swego czasu panował istny szał na kopertówkę z czterema pierścieniami od Alexandra McQueena. Nie trzeba było długo czekać na zalew paskudnych podróbek, a ich wariacje do dziś można spotkać na aukcjach internetowych i... na weselach. Cena: ok. 8300 zł. 


Mulberry Alexa

Mulberry to kojarzona z luksusem i solidnością brytyjska marka z tradycjami. Alexa Chung to najsłynniejsza brytyjska IT girl i ikona mody ulicznej. W 2010 roku, po odnotowaniu spadku zysków, zarząd firmy postanowił przełamać wizerunek i stworzył model inspirowany stylem modelki. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, torba - bestsellerem i najbardziej rozpoznawanym modelem domu mody. Cena: ok. 5600 zł.


A jakie jest wasze zdanie o kupowaniu drogich torebek - fanaberia czy inwestycja? Który model jest waszym wymarzonym i pierwszym na liście zakupów kiedy już będę bogata? ;)

You Might Also Like

1 komentarze

Flickr Images

UA-45510665-1